W dniu 16 grudnia w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) oraz obsługi automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED), zorganizowane w ramach programu „AED w szkole”.

Szkolenie było skierowane do pracowników szkoły oraz osób zainteresowanych, obecne były osoby na co dzień pracujące w gminnej hali sportowej i gminnej bibliotece publicznej z filią w Maniowach. Wszyscy poszerzyliśmy swoją wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia miały charakter teoretyczno-praktyczny i obejmowały m.in. zasady rozpoznawania nagłego zatrzymania krążenia, prawidłowe prowadzenie RKO oraz bezpieczne i skuteczne użycie urządzenia AED. 

Szkolenie przygotowało uczestników do szybkiego i właściwego reagowania w nagłych przypadkach i stanowiło zwieńczenie udziału naszej szkoły w Ogólnopolskim Projekcie "AED w szkole".

Katarzyna Hałabura