W dniu 29 maja w Nowym Targu, odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Rywalizowano w sześciu konkurencjach indywidualnych: w biegu na 100m, 300m, 600m, 1000m, w skoku w dal, pchnięciu kulą oraz  w biegu sztafetowym 4x100m.

Wyniki  z  poszczególnych  konkurencji  przeliczane  były  według tabel lekkoatletycznych na punkty. O pozycji drużyny w klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów najlepszych 12 wyników zespołu, w tym ewentualne punkty za bieg sztafetowy.

Andrzej Lenart - pchnięcie kulą

Indywidualnie na najwyższym stopniu podium, z nowym rekordem szkoły w biegu na 600m, zmagania ukończył Michał Winczowski.

W biegu na 1000m na pierwszym miejscu, również z rekordem szkoły, wyścig ukończył Piotr Łuniewski.

Nowy rekord szkoły ustanowił również Eryk Węgrzyniak w biegu na 100m, plasując się na drugiej pozycji w stawce.

Wynik Eryka jest również rekordem szkoły, jeśli chodzi o największą wartość punktową osiągniętego wyniku.

Na drugim stopniu podium stanęła również sztafeta 4x100m w składzie: Franciszek, Igor, Patryk i Eryk.

Wysiłek każdego ucznia przełożył się na zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej, które daje możliwość wzięcia udziału w finale wojewódzkim, który zaplanowano na 6 czerwca w Krakowie. Osiągnięty wynik 920 pkt, to również rekord szkoły w tej dyscyplinie.