Najstarsi uczniowie Wicemistrzami Powiatu Nowotarskiego w lekkoatletyce.

W dniu 22 maja w Nowym Targu odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Rywalizowano w pięciu konkurencjach indywidualnych: w biegu na 100m, 300m, 1000m, w skoku w dal i pchnięciu kulą 5kg oraz  w biegu sztafetowym 4 x 100m.

Wyniki  z  poszczególnych  konkurencji  przeliczane były według tabel lekkoatletycznych na punkty. O pozycji drużyny w klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów najlepszych 12 wyników zespołu, w tym ewentualne punkty za bieg sztafetowy.

Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów:

Paweł Jandura, Konrad Jarząbek, Dymtro Shushulii, Kacper Wojtaszek, Jacek Kazuś, Jakub Klag, Bartosz Dutkiewicz, Bartłomiej Janczy, Paweł Żukowski, Adrian Doliński, Hubert Jabłoński, Franciszek Kopeć, Jakub Janczy, Oliwier Gabryś.

Indywidualnie w konkursie pchnięcia kulą na drugim miejscu rywalizację ukończył Hubert Jabłoński.

Natomiast  jego klasowy kolega Bartosz Dutkiewicz w biegu na 1000m, po zaciętej końcówce, ukończył zmagania na trzeciej pozycji.

Po zsumowaniu punktów okazało się, że nasi uczniowie zgromadzili 857 punktów i zajęli drugą pozycję w zawodach, za szkołą z Rokicin Podhalańskich.