2019-01-21     Agnieszki, Jarosława, Nory    
Strona główna -> Przedmioty -> Edukacja wczesnoszkolna -> Edukacja wczesnoszkolna 2016/2017

W dniu 19 maja w ZPO Szkole Podstawowej w Maniowach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla 16 najlepszych matematyków klas trzecich z naszej gminy. Poziom konkursu był wysoki, bo obejmował również zadania wykraczające poza program nauczania.


1 czerwca klasy 1 - 3 przyłączyły się do akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Akcja ta polega na wspólnym masowym czytaniu książek w jednym momencie. Ma na celu promocję czytania książek wśród uczniów oraz pokazanie, że jest to miły sposób spędzania wolnego czasu.


Drodzy Rodzice! Możecie pomóc swoim dzieciom w prawidłowym rozwoju mowy. Przeróżne ćwiczenia w formie zabawy można prowadzić już nawet z 2-latkiem. Ćwiczenia można wykonywać wszędzie: na spacerze, w drodze do przedszkola, przy stole itp.


Sudan Południowy, Nigeria, Somalia i inne kraje afrykańskie zostały w ostanich miesiącach dotknięte przez klęski żywiołowe i skutki trwających konfliktów.


Po raz kolejny klasy 0 - III obejrzały spektakl teatralny. Tym razem do naszej szkoły zawitał Teatr Lalki z Nowego Sącza z przedstawieniem "Pinokio, chłopiec z drewna".


19 maja w Maniowach odbędzie się trzynasta edycja Gminnego Konkursu Matematycznego uczniów klas III szkół podstawowych.


26 stycznia uczniowie klas 0 - III wzięli udział w Przeglądzie Piosenki Dziecięcej organizowanym już po raz kolejny w naszej szkole. Celem przeglądu jest rozwijanie zainteresowań muzycznych, ale przede wszystkim, występom towarzyszy dobra zabawa. Nie było zwycięzców, ani przegranych, a każdy uczestnik przeglądu został nagrodzony.


18 listopada był niezwykle ważnym dniem w życiu uczniów klasy pierwszej. Złożyli oni uroczyste ślubowanie i od tego momentu stali się pełnoprawnymi uczniami ZPO Szkoły Podstawowej w Maniowach.


Odwiedzin :

IM