2019-08-26     Ireneusza, Konstantego, Marii    

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się ze wszystkim co dobre. Wnuki to wiedzą, dlatego w dniu 20 stycznia dzieci z oddziałów przedszkolnych w naszej szkole zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość, która odbyła się w Remizie OSP w Maniowach.


W roku szkolnym 2016/2017 w oddziale przedszkolnym w grupie 0b realizowany był Program Edukacji Antytytoniowej pt. "Czyste powietrze wokół nas" organizowany przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Nowym Targu. Celem realizacji tego programu jest wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, podczas których inne osoby palą przy nich papierosy.


W dniu 7 października przedszkolaki z grupy 0 "b" udały się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu na przedstawienie pt.: "Pan Nie" w wykonaniu Warszawskiego Teatru Edukacyjnego.


28 września dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do Straży Pożarnej w Maniowach. Po przybyciu na miejsce przywitali ich strażacy - Kazimierz Janczy i Dawid Plewa. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy i pokazali niezbędny sprzęt ratujący życie oraz wyposażenie wozów strażackich.


Sezon na owoce trwa. Każdy przedszkolak wie, ze owoce zawierają mnóstwo witamin, które wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową.


Dzieci podczas zabaw i organizowanych zajęć rozpoznawały prawidłowe i nieprawidłowe zachowania na ulicy, poznawały zasady ruchu drogowego oraz miejsca, w których można przechodzić przez jezdnię. Uczyły się znaczenia kolorów sygnalizacji świetlnej oraz rozumienia niektórych znaków drogowych.


Odwiedzin :

IM