2018-08-18     Bogusława, Bronisława, Ilony    

PROGRAM "MAŁY MISTRZ"

Program "Mały Mistrz" jest realizowany w naszej szkole już po raz drugi. Uczniowie zdobywali przez ten czas wszelkiego rodzaju sprawności, poszerzali swoją wiedzę i umiejętności oraz kształtowali swoje sportowe horyzonty.

         

Ideą programu jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką. Bloki te to: Rowerzysta-Turysta, Gimnastyk-Tancerz, Saneczkarz-Narciarz-Łyżwiarz, Piłkarz, Lekkoatleta, Pływak-Wodniak. Poszczególne bloki (sporty) przedstawione są w układzie czasowym zgodnym z rokiem szkolnym i dostosowane między innymi do warunków atmosferycznych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby nauczyciel realizował program według własnej koncepcji dopasowanej do możliwości placówki oświatowej.

                             

W naszej szkole program realizowali uczniowie klas pierwszych. Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymywali odznakę, którą wklejali do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymał tytuł Małego Mistrza.

A. Berszakiewicz

Odwiedzin :

IM