2019-08-26     Ireneusza, Konstantego, Marii    
Strona główna -> Wycieczki -> Wycieczki 2012/2013
18 czerwca odbyła się wycieczka, w której udział wzięły klasy: IV a, IV b i V. Pierwszym punktem wycieczki był skansen Miasteczko Galicyjskie, w którym uczniowie wzięli udział w warsztatach: chłopcy z garncarstwa, a dziewczynki z koronkarstwa i piśmiennictwa.

27 maja uczniowie klasy VI byli na wycieczce w Wadowicach i Inwałdzie. Na trasie naszej wycieczki pierwsze były Wadowice. Najpierw mogliśmy obejrzeć pamiątki i przedmioty używane przez błogosławionego Jana Pawła II.

31 stycznia uczniowie klasy II wybrali się na kulig, który doskonale wprowadził wszystkich w nastrój ferii zimowych. Trasa biegła spod szkoły przez Maniowy aż do Mizernej.

Dnia 22 listopada klasa II pojechała na wycieczkę do najstarszej w Polsce kopalni soli w Bochni. Uczestnicy podzieleni na kilka zespołów dzielnie zjechali na głębokość 138 m pod ziemię. Dzięki niespotykanej w skali światowej Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej zwiedzanie miało charakter podróży w czasie.

30 października drugoklasiści z Klasowego Koła Turystycznego gościli na zajęciach z regionalizmu w Izbie Regionalnej w Sromowcach Wyżnych. Uczniowie podczas zajęć warsztatowych pod bacznym okiem Pań z Koła Gospodyń piekli pienińskie moskole, które z pewnością nauczyły ich nie tylko zaradności, ale także szacunku do własnej pracy.

Uczniowie kl. VI w zeszłym roku szkolnym zdali odpowiednie egzaminy uzyskując uprawnienia do samodzielnego poruszania się rowerem po drogach publicznych. W dniu 19 października mieli okazję do sprawdzenia w praktyce znajomości przepisów ruchu drogowego i umiejętności jazdy na rowerze.

Odwiedzin :

IM