2019-05-23     Leoncjusza, Michała, Renaty    

"CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS"

W roku szkolnym 2018/2019 realizowany był w naszej szkole we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Targu profilaktyczny program edukacji antynikotynowej "Czyste powietrze wokół nas". Program realizowano w grupie dzieci 4, 5 i 6 -latków.

Realizacja programu oparta była głównie na aktywizujących formach i metodach pracy, między innymi: wykonaniu prac plastycznych, pogadankach, ćwiczeniach dramowych. Jedną z form realizacji programu był cykl zajęć dydaktycznych skierowanych do dzieci składający się z pięciu zajęć warsztatowych: Wycieczka; Co i dlaczego dymi?; Jak się czuję, kiedy dymi papieros?; Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?; Jak unikać dymu papierosowego?. Dzięki tym zajęciom dzieci zwiększyły swoją wiedzę dotyczącą szkodliwości dymów, papierosowego i nie tylko.

Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, łatwo przyswajały informacje na temat problemu dymu tytoniowego oraz jak unikać sytuacji, w których dzieci przebywają w zadymionych pomieszczenich.

Podczas wycieczki dzieci obserwowały i rysowały różne źródła dymu, projektowały własny znaczek "Nie pal przy mnie", zapoznały się z postacią Dinusia - dinozaurem, zwolennikiem czystego powietrza i nauczyły o nim piosenki. Przedszkolaki dowiedziały się, że powietrze jest niezbędne do życia wszystkim organizmom, jednak nie zawsze jest czyste. Zwiększyły swoją wiedzę Dlaczego tak jest? i jak temu zapobiegać.

D. Sukiennik-Kaleciak, M. Jandura

więcej zdjęć...

Odwiedzin :

IM