2019-08-26     Ireneusza, Konstantego, Marii    
Strona główna -> Przedmioty -> Edukacja wczesnoszkolna -> Edukacja wczesnoszkolna 2018/2019

Dnia 21 marca uczniowie klas I i II a, b wybrali się na wycieczkę nad jezioro. Tam pożegnali zimę wrzucając marzannę do wody.


Dnia 28.03.2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski kl. 0 - III. Celem konkursu jest propagowanie literatury dziecięcej, rozwijanie umiejętności interesującej i pięknej recytacji oraz wdrażanie do autoprezentacji. 


8 marca w klasach II przeprowadzony został konkurs ze znajomości książki J. Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (...)". Udział w konkursie wzięło 13 osób, które rozwiązywały test złożony z 40 zadań.


Jak co roku, w naszej szkole odbył się Przegląd Piosenki Dziecięcej pod hasłem "Śpiewajmy razem". Celem przeglądu było promowanie piosenki dziecięcej i młodzieżowej, rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży oraz pasji i zainteresowań wokalnych.


W czwartek 29.11.2018 r. uczniowie klas II a i II b brali udział w warsztatach "Od ziarenka do bochenka" przygotowanych przez panią Katarzynę Dobrzyńską. Dzieci poznawały dawne zwyczaje związane z wypiekiem chleba.


W klasie II a i II b zostały przeprowadzone zajęcia związane z modą. Uczniowie dyskutowali o modzie i wartościach, które w życiu odgrywają ważną rolę.


Andrzejki to okazja do zorganizowania ostatnich zabaw zanim nadejdzie adwent. Jak co roku nie mogło zabraknąć jej również w naszej szkole. 21 listopada uczniowie bawili się przy muzyce DJ Darka. Uczniowie mieli okazję nie tylko do tańca, ale brali udział w różnych konkursach zorganizowanych przez wychowawczynie.


We wrześniu klasy 1 - 3 zgłosiły się do udziału w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków". Organizatorem konkursu jest sieć sklepów "Biedronka". Jego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas 1 - 3.


Pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami. 26 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.


Odwiedzin :

IM