2019-08-26     Ireneusza, Konstantego, Marii    

23 maja uczniowie klas siódmych zwiedzali Kraków. W Ogrodzie Doświadczeń pomimo deszczowej pogody udało nam się wykonać kilka ćwiczeń z dziedziny optyki, mechaniki i cieczy. W niewielkim, ale jakże ciekawym Muzeum Przyrodniczym przypomnieliśmy sobie faunę Polski, wędrowaliśmy lasem tropikalnym, podziwialiśmy świat motyli, gadów oraz ryb.


W VIII edycji rajdu "Przez Wielkie Pole do Paszczy Smoka" wzięły udział klasy V, VI, VII i VIII. Trasa rajdu tradycyjnie wiodła przez stałe punkty - Skansen Stylchyn, Wielkie Pole - Wąwóz Skalny - Siedlisko Smoczycy Wdżary. Miała swój finisz przy stanowisku ogniskowym "WODROL".


W dniach 6, 7, 8 maja klasa ósma odbyła 3-dniową wycieczkę krajoznawczo-historyczną. W piewszy dzień na trasie naszego przejazdu zwiedziliśmy zamek w Mosznej (woj. opolskie), który słynie ze swej unikatowej architektury.


14 listopada klasa 8 wraz z klasami gimnazjalnymi, łącznie 81 uczniów i 5 opiekunów, o 800 rano wyruszyła na spotkanie z historią XX wieku. O godzinie 1100 weszliśmy na teren niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady w Oświęcimiu.


Klasy 5a i 5b wybrały się 19 października na wycieczkę do Krynicy. Zanim uczniowie zwiedzili opustoszałe po sezonie centrum uzdrowiska, uczestniczyli w zajęciach integracyjnych. Pod opieką instruktorów mieli okazję poszukać "skarbów" posługując się kompasem i mapą, sprawdzić swoje umiejętności współpracy w grupie, przezwyciężyć słabości i lęki oraz wykazać się sprawnością fizyczną.


W słoneczny, jesienny dzień 12 października klasy 6 pojechały na wycieczkę do Krynicy. Celem było zwiedzenie Muzeum Zabawek, Muzeum Nikifora oraz Pijalni Wód.


We wrześniu uczniowie klas czwartych SP w Maniowach zaproszeni zostali na niezwykłą wizytę w teatrze. Oprócz obejrzenia przedstawienia - świetnie odegrana, odśpiewana i odtańczona Akademia Pana Kleksa - mieli okazję od rana zwiedzać budynek przy ul. Krakowskiej 41, przyjrzeć się jak wyglądają kulisy pracy aktora oraz aktywnie uczestniczyć w warsztatach z magikiem, choreografem i akustykiem.


Dzień 19 września dla uczniów klas młodszych był wyjątkowo przyjemny. Nie dosyć, że pogoda była wakacyjna, to jeszcze wspólnie ze swoimi wychowawczyniami oraz rodzicami wybrali się na ognisko.


Odwiedzin :

IM