2019-05-23     Leoncjusza, Michała, Renaty    

"HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!"

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maniowach zorganizował świąteczne kolędowanie w domu seniora w Kluszkowcach i Maniowach. W środę 19 grudnia 2018 r. jedna grupa uczniów z klasy III b gimnazjum pojechała odwiedzić starsze osoby przebywające w ośrodku w Kluszkowcach.

Uczniowie upiekli świąteczne ciasto, zabrali ze sobą keyboard i teksty kolęd. Wspólnie z osobami starszymi, jak również z obsługą ośrodka podzielili się opłatkiem i śpiewali kolędy. Druga grupa uczniów z klasy 8, odwiedziła pensjonariuszy ośrodka "Eden", który znajduje się w pobliżu szkoły. Młodzież złożyła życzenia świąteczne, a następnie wykonała kolędy do akompaniamentu gitary. Po poczęstunku i wspólnym świętowaniu uczniowie wrócili do szkoły.

         

Nasi wychowankowie swoją wizytą w okresie Bożego Narodzenia, w czasie, kiedy ludzie powinni się odwiedzać, a szczególnie pamiętać o osobach starszych i samotnych, wnieśli wiele młodzieńczej radości i nadziei ludziom, którzy szczególnie tego potrzebują.

A. Fryc-Klag

oraz uczniowie klasy 8: Amelia Palica, Martyna Konopka, Oliwia Krempaska, Bartosz Tkaczyk wraz z opiekunem: p. Barbarą Bednarczyk.

Uczniowie klasy III b gimnazjum: Gabriela Babiak, Kinga Kozielec, Małgorzata Kubicz, Anna Jankowska, Patrycja Blańda, Norbert Łukaszczyk, Patryk Jabłoński, Łukasz Jabłoński oraz Mateusz Granowski (klasa VI a).

Odwiedzin :

IM