2019-08-26     Ireneusza, Konstantego, Marii    
Strona główna -> Wiadomości -> Wiadomości 2018/2019

Uczennice naszej szkoły wystąpiły w międzyszkolnym przeglądzie wokalnym we Frydmanie. Reprezentację Maniów stanowiły: Justyna Jandura z kl. III c gimnazjum i Ola Chryc z chórkiem z klasy VII b.


Od września 2018 r. do maja 2019 r. trwał konkurs "Zbieramy... Zbieramy... Zbieramy...". Uczniowie i ich rodzice z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do zbierania baterii (24 uczestników), zakrętek (35 uczestników) i makulatury (20 uczestników). Baterie (153,61 kg) i zakrętki (131,88 kg) przekazywane były do sąsiedniej miejscowości Szlembark, do rodziny Zawadów. Dzięki zbiórce wsparliśmy rehabilitację sześcioletniego Kubusia.


Podczas Festynu Rodzinnego "Mamo, Tato baw się z nami", jak co roku, koło wolontariatu z naszej szkoły wspierało Fundację im. A. Worwy z Nowego Targu.


Dnia 9 czerwca 2019 roku odszedł od nas długoletni nauczyciel, wychowawca i pedagog Pan Marek Hyziak. W Szkole Podstawowej, a później także w Gimnazjum w Maniowach pracował od 1975 do 2014 roku jako nauczyciel historii, wos-u i bibliotekarz.


Za nami XIV edycja szkolnego turnieju SCRABBLE. W rozgrywkach tradycyjnie wzięło udział bardzo wielu uczniów klas III gimnazjum i uczniowie klasy VIII. W drugim etapie rozgrywek wyłoniono zwycięzców na poziomie poszczególnych klas.


W związku z nadmiernymi opadami deszczu i złymi prognozami pogody na najbliższe dni festyn "Mamo, Tato baw się z nami" został przeniesiony na niedzielę, 9 czerwca 2019 r.


30 kwietnia odbyła się czwarta edycja Konkursu Wiedzy o Maniowach, który stał się integralną częścią Dnia Patrona Szkoły. Wzięły w nim udział kl. V - VII.


21 marca odbyły się Powiatowe Eliminacje XLII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.: "Młodzież zapobiega pożarom". W turnieju udział wzięli zwycięzcy eliminacji gminnych w poszczególnych grupach wiekowych, tj. szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie w konkursie udział wzięło 51 uczestników. Naszą szkołę reprezentował Krzysztof Karwaczka uczeń klasy V.


8 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Do konkursu przystąpiło 12 uczniów z klas IV - VI oraz 12 uczniów z klas VII, VIII i gimnazjum.


Szkoła Podstawowa w Maniowach po raz XIX organizuje festyn rodzinny "MAMO, TATO BAW SIĘ Z NAMI". Impreza odbędzie się 26 maja 2019 roku w godz. 1500 - 1800 w amfiteatrze i na boisku sportowym w Maniowach. Organizatorami festynu są: nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.


1 [2] [3] [4]
Odwiedzin :

IM