2019-01-21     Agnieszki, Jarosława, Nory    

BE BRAVE - MŁODZI W KULTURZE

Uczniowie klas drugich gimnazjum i klasy siódmej w terminie od września do listopada wzięli udział w III edycji projektu pt. Be Brave - Młodzi w Kulturze. Łącznie w zajęciach uczestniczyło 22 uczniów wybranych po wcześniejszych konsultacjach z wychowawcami i osobami odpowiedzialnymi za realizację projektu.

Pierwsze zajęcia odbyły się w dniach od 13 do 16 września, podczas których uczniowie doskonalili umiejętność komunikowania się i aktywnego słuchania. Zadania przeznaczone dla młodzieży miały również na celu wyrobienie w nich poczucia własnej wartości, wskazanie jak optymizm i pozytywne myślenie wpływa na działanie.

Drugie spotkanie odbywało się od 28 do 30 października. Uczestnicy poznawali czym jest rola lidera, na czym polega współpraca w grupie, jak skutecznie rozwiązywać problemy i konflikty. Warsztaty uczyły kreatywności, pomysłowości i współpracy.

Ostatnie - trzecie zajęcia odbywały się od 18 do 20 listopada. Jak poprzednio młodzież aktywnie brała udział w zajęciach i warsztatach, ucząc się jak skutecznie motywować się do działania, jak wyznaczać sobie cele i je skutecznie realizować. Próbowali również sił w autoprezentacji i przezwyciężaniu tremy.

Udział w warsztatach był bezpłatny, a zajęcia odbywały się w uroczej jesiennej scenerii Pałacu w Janowicach k/Zakliczyna. Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Nowy Teatr z Krakowa, pozarządowa organizacja, od lat prowadząca działalność społeczną.

więcej zdjęć...

A. Fryc-Klag

B. Kunikowska-Urbaniak

Odwiedzin :

IM