2019-08-26     Ireneusza, Konstantego, Marii    

Klasa siódma w dniach 12 - 13 czerwca odbyła dwudniową wycieczkę do Sandomierza i na Święty Krzyż. Wyruszyliśmy z małym opóźnieniem wraz z grzmotami porannej burzy w kierunku Baranowa Sandomierskiego. W tym niewielkim miasteczku, na prawym brzegu Wisły, znajduje się magnacka rezydencja wybudowana w stylu renesansowym, jeden z najlepiej zachowanych obiektów tego typu w Europie.


Uczniowie klas 6a i 6b, jak co roku, wybrali się na wiosenną wycieczkę, poznając ciekawe miejsca naszego regionu. Celem naszej wyprawy było Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie oraz Kopalnia Soli w Wieliczce.


Grupa uczniów z klas 5a, 5b i 6a uczestniczyła w dwudniowej wycieczce do Krakowa i Bochni. Celem była zabytkowa bocheńska kopalnia. Dzieci wraz z przewodnikami przeszły turystyczną trasą podziemną, dowiedziały się w jaki sposób wydobywano sól, jak wyglądała praca górników.


17 października klasy 4a i 4b wybrały się z wychowawcami na wycieczkę do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. Uczniowie przenieśli się w czasie na austro-węgierską prowincję z przełomu XIX i XX w, gdzie czas płynie w rytmie minionych lat.


28 września uczniowie klas 0 - 3 wraz z wychowawczyniami oraz rodzicami wybrali się do lasu przywitać jesień. Pogoda była wspaniała, więc był to bardzo przyjemny spacer.


Odwiedzin :

IM