2019-03-19     Aleksandryny, Józefa, Nicety    

Wiadomości

Katarzyna Sas, uczennica klasy III a gimnazjum, reprezentowała naszą szkołę na Konkursie Wiedzy Prawnej, który odbył się 5 marca w II Liceum Ogólnokształcącym w Nowy Targu. Honorowy patronat nad konkursem objęli Prezes Sądu Rejonowego w Nowym Targu i Starosta Powiatu Nowotarskiego.

Dnia 06.03.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Nowym Targu przeprowadzono wojewódzki etap Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych. Z naszej szkoły zakwalifikowała się do tego etapu Natalia Łukasz z kl. 7a, która zdobyła tytuł finalisty.

Informacja w sprawie petycji dotyczącej konkursu - Podwórko Talentów Nivea - edycja 2019

2019-03-13 | "ŚPIEWAJMY RAZEM"

Jak co roku, w naszej szkole odbył się Przegląd Piosenki Dziecięcej pod hasłem "Śpiewajmy razem". Celem przeglądu było promowanie piosenki dziecięcej i młodzieżowej, rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży oraz pasji i zainteresowań wokalnych.

24 lutego uczniowie działający w kole muzycznym wraz z koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. W Galerii Malarstwa Polskiego w Sukiennicach podziwiali wspaniałe obrazy, a w Operze Krakowskiej obejrzeli balet "Dziadek do orzechów".

W dniu 21.02.2019 r. przy Szkole Podstawowej w Krościenku nad Dunajcem odbyły się Igrzyska Dzieci w mini piłce siatkowej dziewcząt. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

W roku szkolnym 2018/2019 realizowany był w naszej szkole we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Targu profilaktyczny program edukacji antynikotynowej "Czyste powietrze wokół nas". Program realizowano w grupie dzieci 4, 5 i 6 -latków.

Żyj zdrowo... i kolorowo! Takie hasło przyszło mi do głowy podczas oglądania XVI Gminnego Przeglądu Teatralnego "Żyj zdrowo", który odbył się 15 lutego w naszej szkole. Nasunęły mi taką myśl kolorowe przedstawienia przygotowane przez uczniów szkół podstawowych Gminy Czorsztyn.

Babcie i Dziadkowie są bardzo ważni w życiu każdego dziecka, dlatego ten dzień w naszej szkole obchodzony jest bardzo uroczyście. Dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 14.02.2019 roku zaprosiły swoje babcie i dziadków do Remizy OSP w Maniowach.

Informacja o sposobie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

Szkoła Podstawowa w Maniowach oraz Gminne Centrum Kultury w Kluszkowcach zapraszają wszystkich uczniów szkół podstawowych naszej Gminy do udziału w XVI edycji Gminnego Konkursu "Żyj zdrowo".

W roku szkolnym 2018/19 w konkursie wzięło udział 49 uczniów, a 12 z nich uzyskało tytuł laureata.

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maniowach zorganizował świąteczne kolędowanie w domu seniora w Kluszkowcach i Maniowach. W środę 19 grudnia 2018 r. jedna grupa uczniów z klasy III b gimnazjum pojechała odwiedzić starsze osoby przebywające w ośrodku w Kluszkowcach.

Oddział przedszkolny włączył się do realizacji programu "Czytające przedszkola" w ramach Fundacji "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom", którego celem jest wspieranie i rozwój czytelnictwa wśród dzieci.

2019-01-02 | APEL ŚWIĄTECZNY

"Zapaliła się gwiazda promienna na wschodzie i rozbrzmiewa radosna nowina,

że w ubogiej stajence, Bóg nam się narodził,

mały Jezus - Najświętsza Dziecina."

Odwiedzin :

IM