2018-04-20     Agnieszki, Amalii, Czecha    

Wiadomości

2018-04-13 | TRADYCYJNY SAD

Od października 2018 r. grupa uczniów z klasy II c bierze udział w grantowym projekcie edukacyjnym Fundacji Banku Ochrony Środowiska pt. "Tradycyjny Sad". Pomysłodawcą akcji jest p. dyrektor Mikołaj Urbaniak, a opiekę nad uczniami sprawuje p. Alicja Fryc-Klag.

Piąta edycja konkursu organizowanego przez Nadleśnictwo Krościenko i Nowy Targ odbyła się 5 kwietnia w Szkole Podstawowej w Krościenku. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów wyłonionych w konkursie szkolnym: Daria Pawlikowska, Bartosz Tkaczyk i Tomasz Granowski.

20 marca w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas 0 - III. W konkursie brało udział 20 uczniów. Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0 - I i II - III.

W roku szkolnym 2017/2018 dzieci z oddziału przedszkolnego już kolejny raz przystąpiły do realizacji Profilaktycznego Programu Edukacji Antytytoniowej na temat: "Czyste powietrze wokół nas". Program realizowany był w grupie dzieci 4, 5 i 6 latków.

14 marca na stoku narciarskim Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach odbył się już po raz trzeci Memoriał im. Fryderyka Salamona w narciarstwie alpejskim dziewcząt i chłopców. W zawodach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu Gminy Czorsztyn.

Pod opieką swoich wychowawców i rodziców 30 stycznia zabawę karnawałową od 1600 do 1815 miały także klasy starsze. Samorząd uczniowski przygotował konkursy z nagrodami, a rodzice przynieśli ciasta, słodycze i napoje, którymi poczęstowali uczniów w klasach.

30 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele wrażeń. Wcześniej brały udział w Przeglądzie Piosenki Dziecięcej, by później bawić się wspólnie na zabawie. Były wróżki, księżniczki, smoki, motyle, biedronki oraz różne inne postacie.

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2018/2019 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Czorsztyn.

Już po raz kolejny w naszej szkole 30 stycznia odbył się Przegląd Piosenki Dziecięcej pod hasłem "Śpiewajmy razem", którego celem jest rozwijanie zainteresowań muzycznych wśród dzieci.

"Dziękujemy, jak każdego roku...

Wciąż zbyt mało i nigdy za wiele - za to ciepło i serce,

dziękujemy Wam Kochani Dziadkowie"

"Gdy opłatkiem się łamiemy, to życzymy bliskim

Aby pokój był na Ziemi i niósł radość wszystkim."

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową. W tym roku w konkursie wzięło udział 107 prac, a najwięcej z nich dostarczyły dzieci z klas 0 - III.

Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy. Z tej okazji 30 listopada w naszej szkole zorganizowana została dyskoteka andrzejkowa, w której brali udział uczniowie klas 0 - III. Nasz didżej zadbał, by podczas zabawy nie zabrakło największych tanecznych przebojów.

W ramach zadania "Sport dla wszystkich" realizowane są dla uczniów klas 0 - 3 szkoły podstawowej zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej "GIMNASTYKA każdy fika".

Uczniowie klas drugich gimnazjum i klasy siódmej w terminie od września do listopada wzięli udział w III edycji projektu pt. Be Brave - Młodzi w Kulturze. Łącznie w zajęciach uczestniczyło 22 uczniów wybranych po wcześniejszych konsultacjach z wychowawcami i osobami odpowiedzialnymi za realizację projektu.

Odwiedzin :

IM