2018-03-18     Edwarda, Narcyza, Zbysława    

Wiadomości

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2018/2019 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Czorsztyn.

Pod opieką swoich wychowawców i rodziców 30 stycznia zabawę karnawałową od 1600 do 1815 miały także klasy starsze. Samorząd uczniowski przygotował konkursy z nagrodami, a rodzice przynieśli ciasta, słodycze i napoje, którymi poczęstowali uczniów w klasach.

30 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele wrażeń. Wcześniej brały udział w Przeglądzie Piosenki Dziecięcej, by później bawić się wspólnie na zabawie. Były wróżki, księżniczki, smoki, motyle, biedronki oraz różne inne postacie.

Już po raz kolejny w naszej szkole 30 stycznia odbył się Przegląd Piosenki Dziecięcej pod hasłem "Śpiewajmy razem", którego celem jest rozwijanie zainteresowań muzycznych wśród dzieci.

"Dziękujemy, jak każdego roku...

Wciąż zbyt mało i nigdy za wiele - za to ciepło i serce,

dziękujemy Wam Kochani Dziadkowie"

"Gdy opłatkiem się łamiemy, to życzymy bliskim

Aby pokój był na Ziemi i niósł radość wszystkim."

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową. W tym roku w konkursie wzięło udział 107 prac, a najwięcej z nich dostarczyły dzieci z klas 0 - III.

Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy. Z tej okazji 30 listopada w naszej szkole zorganizowana została dyskoteka andrzejkowa, w której brali udział uczniowie klas 0 - III. Nasz didżej zadbał, by podczas zabawy nie zabrakło największych tanecznych przebojów.

W ramach zadania "Sport dla wszystkich" realizowane są dla uczniów klas 0 - 3 szkoły podstawowej zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej "GIMNASTYKA każdy fika".

Uczniowie klas drugich gimnazjum i klasy siódmej w terminie od września do listopada wzięli udział w III edycji projektu pt. Be Brave - Młodzi w Kulturze. Łącznie w zajęciach uczestniczyło 22 uczniów wybranych po wcześniejszych konsultacjach z wychowawcami i osobami odpowiedzialnymi za realizację projektu.

2017-12-12 | ZABAWA ANDRZEJKOWA

Aby tradycji stało się zadość, 30 listopada bawiliśmy się na zabawie andrzejkowej, zorganizowanej dla klas 4 - 7, przy pomocy rodziców, wychowawców i Samorządu Uczniowskiego. Dyskoteka trwała od godz. 1600 do 1800, a prowadził ją DJ Darek Burak, który zachęcił uczniów do wspaniałej zabawy.

24 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Maniowach. Ale tym razem nie była to wizyta taka jak zawsze. Tego dnia czekała tam niespodzianka. Ogromny miś, który razem z dziećmi bawił się i tańczył.

2017-11-26 | WYCIECZKA DO BOCHNI

Grupa uczniów z klas 5a, 5b i 6a uczestniczyła w dwudniowej wycieczce do Krakowa i Bochni. Celem była zabytkowa bocheńska kopalnia. Dzieci wraz z przewodnikami przeszły turystyczną trasą podziemną, dowiedziały się w jaki sposób wydobywano sól, jak wyglądała praca górników.

14 listopada w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu odbył się wernisaż wystawy XXII powiatowego konkursu plastycznego "Niepodległość". Wśród laureatów tego konkursu były także dwie uczennice naszej szkoły - Daria Wach z klasy VIa otrzymała w nim nagrodę, a Justyna Chryc z klasy VIb wyróżnienie.

Jak co roku już uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża w Odrowążu. Bartosz Tkaczyk z klasy VII i Mateusz Granowski z klasy Va wykonali "Pieśń powstańców 1863 roku" i zdobyli I nagrodę w kategorii duet wokalny.

Odwiedzin :

IM