2018-01-20     Fabioli, Miły, Sebastiana    

Wiadomości

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową. W tym roku w konkursie wzięło udział 107 prac, a najwięcej z nich dostarczyły dzieci z klas 0 - III.

Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy. Z tej okazji 30 listopada w naszej szkole zorganizowana została dyskoteka andrzejkowa, w której brali udział uczniowie klas 0 - III. Nasz didżej zadbał, by podczas zabawy nie zabrakło największych tanecznych przebojów.

W ramach zadania "Sport dla wszystkich" realizowane są dla uczniów klas 0 - 3 szkoły podstawowej zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej "GIMNASTYKA każdy fika".

Uczniowie klas drugich gimnazjum i klasy siódmej w terminie od września do listopada wzięli udział w III edycji projektu pt. Be Brave - Młodzi w Kulturze. Łącznie w zajęciach uczestniczyło 22 uczniów wybranych po wcześniejszych konsultacjach z wychowawcami i osobami odpowiedzialnymi za realizację projektu.

2017-12-12 | ZABAWA ANDRZEJKOWA

Aby tradycji stało się zadość, 30 listopada bawiliśmy się na zabawie andrzejkowej, zorganizowanej dla klas 4 - 7, przy pomocy rodziców, wychowawców i Samorządu Uczniowskiego. Dyskoteka trwała od godz. 1600 do 1800, a prowadził ją DJ Darek Burak, który zachęcił uczniów do wspaniałej zabawy.

24 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Maniowach. Ale tym razem nie była to wizyta taka jak zawsze. Tego dnia czekała tam niespodzianka. Ogromny miś, który razem z dziećmi bawił się i tańczył.

2017-11-26 | WYCIECZKA DO BOCHNI

Grupa uczniów z klas 5a, 5b i 6a uczestniczyła w dwudniowej wycieczce do Krakowa i Bochni. Celem była zabytkowa bocheńska kopalnia. Dzieci wraz z przewodnikami przeszły turystyczną trasą podziemną, dowiedziały się w jaki sposób wydobywano sól, jak wyglądała praca górników.

14 listopada w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu odbył się wernisaż wystawy XXII powiatowego konkursu plastycznego "Niepodległość". Wśród laureatów tego konkursu były także dwie uczennice naszej szkoły - Daria Wach z klasy VIa otrzymała w nim nagrodę, a Justyna Chryc z klasy VIb wyróżnienie.

Jak co roku już uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża w Odrowążu. Bartosz Tkaczyk z klasy VII i Mateusz Granowski z klasy Va wykonali "Pieśń powstańców 1863 roku" i zdobyli I nagrodę w kategorii duet wokalny.

W dniu 20 października dzieci z oddziału przedszkolnego udały się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu na spektakl pt.: "Karolcia" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa.

2017-11-06 | DZIEŃ W KAPELUSZU

W dniu 25 października odbył się w Szkole Podstawowej "Dzień w kapeluszu" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Wielu uczniów i nauczycieli włączyło się do zabawy, nakładając kapelusze, czapki, berety, często własnoręcznie ozdobione. Z każdej klasy została wybrana jedna osoba, która miała najciekawszy pomysł na nakrycie głowy.

Uczniowie naszej szkoły z klas I - III oraz ich wychowawcy będą brać udział w projekcie "Eksperci programowania" współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a realizowanym przez Wyższą Szkołę Humanitas z Sosnowca m. in. w 45 szkołach podstawowych w podregionie nowotarskim.

26 października na orliku przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Targu odbyły się eliminacje powiatowe XVIII Turnieju piłki nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". W zawodach uczestniczyło 6 drużyn dziewcząt z nowotarskiego powiatu - SP Krościenko, SP Tylmanowa, SP Stare Bystre, SP Frydman, SP Spytkowice i SP Maniowy.

Uczennice klasy 6a - Daria Wach i Ewa Knapczyk 23 października brały udział w III Dekanalnym konkursie recytatorskim Poezji Maryjnej w Krempachach. Dobór utworu, ogólny wyraz artystyczny, kultura słowa oraz interpretacja recytowanego utworu zadecydowały o tym, że komisja konkursowa przyznała Darii Wach pierwsze miejsce w jej kategorii wiekowej tj. uczniów klas V - VI.

17 października klasy 4a i 4b wybrały się z wychowawcami na wycieczkę do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. Uczniowie przenieśli się w czasie na austro-węgierską prowincję z przełomu XIX i XX w, gdzie czas płynie w rytmie minionych lat.

Odwiedzin :

IM