2018-08-17     Anity, Elizy, Mirona    

Wiadomości

W roku szkolnym 2017/18 dzieci z oddziału przedszkolnego po raz pierwszy przystąpiły do realizacji programu ekologicznego "Kubusiowi przyjaciele natury". Jest to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne.

2018-06-20 | ŚLADAMI HISTORII

Klasa siódma w dniach 12 - 13 czerwca odbyła dwudniową wycieczkę do Sandomierza i na Święty Krzyż. Wyruszyliśmy z małym opóźnieniem wraz z grzmotami porannej burzy w kierunku Baranowa Sandomierskiego. W tym niewielkim miasteczku, na prawym brzegu Wisły, znajduje się magnacka rezydencja wybudowana w stylu renesansowym, jeden z najlepiej zachowanych obiektów tego typu w Europie.

Najaktywniejsze wolontariuszki z naszej szkoły wzięły udział w piątym już, Żonkilowym Marszu Nadziei, organizowanym przez Fundację im. Adama Worwy z Nowego Targu. Maszerowało około 500 uczniów szkół rejonu nowotarskiego w asyście grupy motocyklistów i zabytkowych samochodów z Tatrzańskiego Klubu Motocyklowego.

W naszej szkole dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej brały udział w warsztatach "Malowanie na szkle". Zajęcia składały się z krótkiej części teoretycznej oraz części praktycznej.

2018-06-17 | DZIEŃ NAUKI

Uczniowie klas 6a i 6b odpowiedzieli na zaproszenie Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku i wzięli udział w organizowanym tam Dniu Nauki. Czekało na nas tam wiele atrakcji przygotowanych przez uczniów tej szkoły pod okiem ich nauczycieli.

Uczniowie klas 6a i 6b, jak co roku, wybrali się na wiosenną wycieczkę, poznając ciekawe miejsca naszego regionu. Celem naszej wyprawy było Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie oraz Kopalnia Soli w Wieliczce.

2018-06-08 | RECITAL DYPLOMOWY

Grupa uczniów z klasy V a i klas III gimnazjum wraz z opiekunami gościła w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Nowym Targu, gdzie miał miejsce recital dyplomowy Magdaleny Dobrzyńskiej z kl. III b.

Uczennica klasy III Aleksandra Tkaczyk wzięła udział w I Podhalańskim Konkursie Piosenki Wojskowej i Patriotycznej w Rabce-Zdroju. Pięknie zaśpiewała piosenkę "W mojej ojczyźnie".

Grono Nauczycielskie ze ze Szkoły Podstawowej wraz z Rodzicami i Uczniami serdecznie zaprasza na XVIII Festyn Rodzinny, który odbędzie się 27 maja w godz. 1500 - 1800 w amfiteatrze i na boisku sportowym w Maniowach.

2018-05-16 | DZIEŃ ZIEMI

24 kwietnia obchodziliśmy, jak co roku, Międzynarodowy Dzień Ziemi. W ten sposób przypominamy naszym uczniom, że z szacunkiem należy się odnosić do świąt państwowych, religijnych, ale i świeckich. Dzień Ziemi jest świętem najbardziej uniwersalnym, o wymiarze globalnym.

26 kwietnia w ramach obchodów Dnia Ziemi zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu plastycznego mającego na celu przedstawienie piękna roślin, owadów oraz innych zwierząt zamieszkujących nasze ogrody.

2018-04-26 | DZIEŃ PATRONA

24 kwietnia obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły. Z tej okazji uczniowie kl. 4 - 6 przygotowali się do dwuetapowego Konkursu Wiedzy o Maniowach. W pierwszej części rozwiązywali test wiedzy, a następnie przystąpili do odpowiedzi na wylosowane pytania.

Chłopcy z kl. 5a i 5b po uprzednim przygotowaniu rekwizytów (tarcze, miecze) weszli w rolę rycerzy, a dziewczyny stały się damami dworu. W scenerii "dziedzińca zamkowego" odbyła się uroczystość pasowania na rycerzy, turniej rycerski i tańce dworskie.

2018-04-13 | TRADYCYJNY SAD

Od października 2018 r. grupa uczniów z klasy II c bierze udział w grantowym projekcie edukacyjnym Fundacji Banku Ochrony Środowiska pt. "Tradycyjny Sad". Pomysłodawcą akcji jest p. dyrektor Mikołaj Urbaniak, a opiekę nad uczniami sprawuje p. Alicja Fryc-Klag.

Piąta edycja konkursu organizowanego przez Nadleśnictwo Krościenko i Nowy Targ odbyła się 5 kwietnia w Szkole Podstawowej w Krościenku. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów wyłonionych w konkursie szkolnym: Daria Pawlikowska, Bartosz Tkaczyk i Tomasz Granowski.

Odwiedzin :

IM