2018-05-27     Amandy, Jana, Juliana    

Wiadomości

Grono Nauczycielskie ze ze Szkoły Podstawowej wraz z Rodzicami i Uczniami serdecznie zaprasza na XVIII Festyn Rodzinny, który odbędzie się 27 maja w godz. 1500 - 1800 w amfiteatrze i na boisku sportowym w Maniowach.

2018-05-16 | DZIEŃ ZIEMI

24 kwietnia obchodziliśmy, jak co roku, Międzynarodowy Dzień Ziemi. W ten sposób przypominamy naszym uczniom, że z szacunkiem należy się odnosić do świąt państwowych, religijnych, ale i świeckich. Dzień Ziemi jest świętem najbardziej uniwersalnym, o wymiarze globalnym.

26 kwietnia w ramach obchodów Dnia Ziemi zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu plastycznego mającego na celu przedstawienie piękna roślin, owadów oraz innych zwierząt zamieszkujących nasze ogrody.

2018-04-26 | DZIEŃ PATRONA

24 kwietnia obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły. Z tej okazji uczniowie kl. 4 - 6 przygotowali się do dwuetapowego Konkursu Wiedzy o Maniowach. W pierwszej części rozwiązywali test wiedzy, a następnie przystąpili do odpowiedzi na wylosowane pytania.

Chłopcy z kl. 5a i 5b po uprzednim przygotowaniu rekwizytów (tarcze, miecze) weszli w rolę rycerzy, a dziewczyny stały się damami dworu. W scenerii "dziedzińca zamkowego" odbyła się uroczystość pasowania na rycerzy, turniej rycerski i tańce dworskie.

2018-04-13 | TRADYCYJNY SAD

Od października 2018 r. grupa uczniów z klasy II c bierze udział w grantowym projekcie edukacyjnym Fundacji Banku Ochrony Środowiska pt. "Tradycyjny Sad". Pomysłodawcą akcji jest p. dyrektor Mikołaj Urbaniak, a opiekę nad uczniami sprawuje p. Alicja Fryc-Klag.

Piąta edycja konkursu organizowanego przez Nadleśnictwo Krościenko i Nowy Targ odbyła się 5 kwietnia w Szkole Podstawowej w Krościenku. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów wyłonionych w konkursie szkolnym: Daria Pawlikowska, Bartosz Tkaczyk i Tomasz Granowski.

20 marca w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas 0 - III. W konkursie brało udział 20 uczniów. Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0 - I i II - III.

W roku szkolnym 2017/2018 dzieci z oddziału przedszkolnego już kolejny raz przystąpiły do realizacji Profilaktycznego Programu Edukacji Antytytoniowej na temat: "Czyste powietrze wokół nas". Program realizowany był w grupie dzieci 4, 5 i 6 latków.

14 marca na stoku narciarskim Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach odbył się już po raz trzeci Memoriał im. Fryderyka Salamona w narciarstwie alpejskim dziewcząt i chłopców. W zawodach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu Gminy Czorsztyn.

Pod opieką swoich wychowawców i rodziców 30 stycznia zabawę karnawałową od 1600 do 1815 miały także klasy starsze. Samorząd uczniowski przygotował konkursy z nagrodami, a rodzice przynieśli ciasta, słodycze i napoje, którymi poczęstowali uczniów w klasach.

30 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele wrażeń. Wcześniej brały udział w Przeglądzie Piosenki Dziecięcej, by później bawić się wspólnie na zabawie. Były wróżki, księżniczki, smoki, motyle, biedronki oraz różne inne postacie.

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2018/2019 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Czorsztyn.

Już po raz kolejny w naszej szkole 30 stycznia odbył się Przegląd Piosenki Dziecięcej pod hasłem "Śpiewajmy razem", którego celem jest rozwijanie zainteresowań muzycznych wśród dzieci.

"Dziękujemy, jak każdego roku...

Wciąż zbyt mało i nigdy za wiele - za to ciepło i serce,

dziękujemy Wam Kochani Dziadkowie"

Odwiedzin :

IM