2019-07-18     Kamila, Karoliny, Roberta    

Wiadomości

2019-06-15 | PRZEGLĄD WOKALNY

Uczennice naszej szkoły wystąpiły w międzyszkolnym przeglądzie wokalnym we Frydmanie. Reprezentację Maniów stanowiły: Justyna Jandura z kl. III c gimnazjum i Ola Chryc z chórkiem z klasy VII b.

W roku szkolnym 2018/2019 dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w edukacyjnym programie "Kubusiowi Przyjaciele Natury" organizowanym przez markę Kubuś. Zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce przyrodniczej i ekologicznej.

Od września 2018 r. do maja 2019 r. trwał konkurs "Zbieramy... Zbieramy... Zbieramy...". Uczniowie i ich rodzice z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do zbierania baterii (24 uczestników), zakrętek (35 uczestników) i makulatury (20 uczestników). Baterie (153,61 kg) i zakrętki (131,88 kg) przekazywane były do sąsiedniej miejscowości Szlembark, do rodziny Zawadów. Dzięki zbiórce wsparliśmy rehabilitację sześcioletniego Kubusia.

Wyniki całorocznych konkursów bibliotecznych "Aktywny wypożyczający" i "Systematycznie wypożyczający".

Podczas Festynu Rodzinnego "Mamo, Tato baw się z nami", jak co roku, koło wolontariatu z naszej szkoły wspierało Fundację im. A. Worwy z Nowego Targu.

W roku szkolnym 2018/19 w wiosennej edycji konkursu wzięło udział 43 uczniów, a 20 z nich uzyskało tytuł laureata.

15 maja w Szkole Podstawowej nr 68 im. Jerzego Bińczyckiego w Krakowie odbył się XXVI Wojewódzki Przegląd - Konkurs "Bliżej Świata", czyli występy artystyczne uczniów w językach obcych. 10 uczniów z klas trzecich reprezentowało gimnazjum w Maniowach w przedstawieniu w języku niemieckim "Obietnica Zeusa".

Dnia 9 czerwca 2019 roku odszedł od nas długoletni nauczyciel, wychowawca i pedagog Pan Marek Hyziak. W Szkole Podstawowej, a później także w Gimnazjum w Maniowach pracował od 1975 do 2014 roku jako nauczyciel historii, wos-u i bibliotekarz.

23 maja uczniowie klas siódmych zwiedzali Kraków. W Ogrodzie Doświadczeń pomimo deszczowej pogody udało nam się wykonać kilka ćwiczeń z dziedziny optyki, mechaniki i cieczy. W niewielkim, ale jakże ciekawym Muzeum Przyrodniczym przypomnieliśmy sobie faunę Polski, wędrowaliśmy lasem tropikalnym, podziwialiśmy świat motyli, gadów oraz ryb.

Ostatni konkurs biblioteczny dotyczył znajomości treści książki W. Cichonia "Cukierku, ty łobuzie!". Swoją wiedzę sprawdziło 20 uczniów z klas: 2 a i 2 b. Wszyscy dobrze zapamiętali interesujące i śmieszne przygody tytułowego cukierka.

W VIII edycji rajdu "Przez Wielkie Pole do Paszczy Smoka" wzięły udział klasy V, VI, VII i VIII. Trasa rajdu tradycyjnie wiodła przez stałe punkty - Skansen Stylchyn, Wielkie Pole - Wąwóz Skalny - Siedlisko Smoczycy Wdżary. Miała swój finisz przy stanowisku ogniskowym "WODROL".

2019-06-04 | XV ŚWIĘTO MUZYKI

XV Święto Muzyki miało nieco inny charakter niż poprzednie: udział wzięli w nim uczniowie wyłącznie naszej szkoły, a koncert zaprezentowany został nie kolegom i koleżankom, a rodzicom. Za to podobnie jak w latach wcześniejszych był zarówno śpiew (jedno-, dwu- i trzygłosowy), jak i muzyka instrumentalna.

27 maja w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu odbył się wernisaż 44 Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży "Matka w oczach dziecka". Z naszej szkoły wyróżnienie w tym konkursie zdobyła Karolina Sikoń z kl. 5 b.

Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu zorganizowało konkurs plastyczny pod nazwą "Akcydensy źródłem wiedzy o historii mojego regionu". II miejsce w tym konkursie zajęła Oliwia Jankowska z kl. III a.

2019-05-30 | FINAŁ SCRABBLE

Za nami XIV edycja szkolnego turnieju SCRABBLE. W rozgrywkach tradycyjnie wzięło udział bardzo wielu uczniów klas III gimnazjum i uczniowie klasy VIII. W drugim etapie rozgrywek wyłoniono zwycięzców na poziomie poszczególnych klas.

Odwiedzin :

IM