2017-10-20     Ireny, Kleopatry, Witalisa    

Wiadomości

2017-10-09 | WZOROWA ŁAZIENKA

Nasz szkoła po raz drugi bierze udział w akcji "Wzorowa łazienka" organizowanej przez firmę Domestos, która ma za zadanie poprawę stanu higieny i standardu szkolnych łazienek. W programie tym dzieci mają za zadanie m. in. przedstawić wizję swojej "wzorowej" szkolnej łazienki. Zachęcamy do głosowania na prace naszych uczniów (do 30 listopada), tym bardziej, że w tamtym roku liczba głosów zakwalifikowała nas do otrzymania rocznego zapasu środków czystości dla naszej placówki.

17 października klasy 4a i 4b wybrały się z wychowawcami na wycieczkę do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. Uczniowie przenieśli się w czasie na austro-węgierską prowincję z przełomu XIX i XX w, gdzie czas płynie w rytmie minionych lat.

W trzeci weekend września odbywa się na całym świecie akcja pod hasłem Clean Up the World, czyli Sprzątanie Świata. Nasza szkoła również włączyła się w tę potrzebną i szlachetną akcję.

Korzystając ze słonecznej aury oraz uroków polskiej jesieni, klasa siódma wraz z opiekunami odbyła spacer ścieżką edukacyjną Bór na Czerwonem. Trasę pokonaliśmy wraz z pracownikiem Nadleśnictwa Nowy Targ, panem Krzysztofem Przybyłą, który przekazywał uczniom wiedzę na temat torfowisk oraz ich znaczenia.

2017-10-04 | Ognisko klas 0 - 3

28 września uczniowie klas 0 - 3 wraz z wychowawczyniami oraz rodzicami wybrali się do lasu przywitać jesień. Pogoda była wspaniała, więc był to bardzo przyjemny spacer.

2017-09-20 | UBEZPIECZENIE

Informacja o wybranej przez Radę Rodziców ofercie ubezpieczenia NNW dzieci i młodzieży szkolnej.

22 czerwca rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny dla klas piątych "Ptaki naszych pól i lasów". Uczniowie mieli za zadanie jak najwierniejsze przedstawienie wybranych ptaków występujących na terenie Polski.

Program "Mały Mistrz" jest realizowany w naszej szkole już po raz drugi. Uczniowie zdobywali przez ten czas wszelkiego rodzaju sprawności, poszerzali swoją wiedzę i umiejętności oraz kształtowali swoje sportowe horyzonty.

Konkurs poetycki rozstrzygnięty. W dniu 8 czerwca w siedzibie Nadleśnictwa Krościenko, po zapoznaniu się ze złożonymi pracami konkursowymi w IV Konkursie Poetyckim "Las pod mikroskopem", komisja postanowiła nagrodzić w kategorii wiekowej Szkoły Podstawowe utwór ucznia klasy szóstej Bartosza Tkaczyka, który zajął I miejsce.

2017-06-20 | ŚWIETLIK - WYNIKI

W Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych brali udział uczniowie klas młodszych, 53 dzieci z klas pierwszych, drugich i trzecich. W styczniu i lutym dzielnie wykonywały doświadczenia przygotowane przez zespół naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego pod okiem swoich wychowawców.

25 maja grupa wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w Żonkilowym Marszu Nadziei - imprezie kończącej tegoroczną nowotarską edycję ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei.

Jak co roku, podczas szkolnego Festynu "Mamo, Tato baw się z  nami", wolontariusze naszej szkoły w ramach akcji Pola Nadziei oraz współpracy z Fundacją im. A. Worwy z Nowego Targu nieśli pomoc osobom chorym poprzez kwestowanie do puszek, obsługę stoiska, na którym rozprowadzane były sadzonki ziół, kwiatów oraz prace wykonane i ofiarowane nam na ten cel przez rodziców.

Wieczorem 23 maja wróciliśmy z wycieczki do Wieliczki. Podróżowaliśmy specjalnie wynajętym mini autokarem. Wyjechaliśmy rankiem we wtorek spod naszej szkoły. Podróż była długa, ale przyjemna. Po 2 godzinach dotarliśmy na miejsce.

W dniu 19 maja w ZPO Szkole Podstawowej w Maniowach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla 16 najlepszych matematyków klas trzecich z naszej gminy. Poziom konkursu był wysoki, bo obejmował również zadania wykraczające poza program nauczania.

9 czerwca odbył się w naszej szkole Szkolny Turniej Scrabble w języku angielskim. Wzięło w nim udział 12 uczniów kl. IV - VI, którzy uzyskali najlepsze wyniki we wcześniej przeprowadzonych klasowych turniejach.

Odwiedzin :

IM